poniedziałek, 5 kwietnia 2010

ŚWIĄTECZNY SPACEREK

Wczorajszy dzień spędziliśmy w gronie najbliższej rodziny.Dziś z samego rana wybraliśmy się na wycieczkę. Dla mnie wolny, słoneczny dzień spędzony w domu jest dniem straconym. Każdy weekend staramy się spędzać na łonie natury, niezależnie od pory roku. Dzisiejsza wycieczka była pełna niespodzianek... znalazłam poroże jelenia, bardzo rzadko spotykane w naszych okolicach.
Jednak najbardziej jestem dumna z mojego pięciolatka, który bardzo dzielnie, na swoich krótkich nóżkach pokonywał długie kilometry.
Województwo lubuskie oferuje nam wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania podczas pieszych wędrówek. W okolicy Łagowa jak i w samym Łagowie znajdują się przepięknie położone jeziora i bukowe lasy.
Jezioro Ciecz (Trześniowskie) i Jezioro Łagowskie


Sześć lat temu małe miasto na śląsku zamieniłam na przepiękną turystyczną miejscowość w województwie lubuskim. Łagów-zwany "Perłą Ziemi Lubuskiej"jest maleńką wioską położoną wśród dwóch wielkich jezior rynnowych-Jeziorem Łagowskim i Jeziorem Ciecz (Trześniowskim). Jezioro Trześniowskie znajduje się w Polsce na 10 miejscu pod względem głębokości. W najgłębszym miejscu ma 58m. Oba jeziora otoczone są Łagowskim Parkiem Krajobrazowym, położonym głównie w lesie bukowym.
Po raz pierwszy do Łagowa przyjechałam jedenaście lat temu na wakacje i odrazu zakochałam się w tym magicznym miejscu. Postanowiłam wtedy, że zrobię wszystko aby w nim zamieszkać, i udało się...poznałam tu wspaniałego człowieka, który dziś jest moim mężem, i który pokazuje mi po dziś dzień, wszystkie te piękne miejsca, o których kiedyś mogłam tylko pomarzyć.

Centrum Łagowa, w tle Zamek Joannitów
4 komentarze:

 1. Piękna wycieczka po pięknej okolicy :)

  Dziękuję za odwiedziny :) Świeczniki o które pytałaś kupiłam dawno temu w Home&You

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne okolice, a zdjęcia super.
  Spacerku w tak słoneczny dzień zazdroszczę, bo u nas dziś prawdziwy, lany poniedziałek.
  Padało od rana nieprzerwanie :(
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne miejsca na świąteczny spacer. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Też bym chciała mieszkać w Łagowie. Chociaż maleńką wioseczką to bym go nie nazwała. Znam mniejsze. ;)
  Pozdrawiam zza miedzy!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz:)